pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Punkt pralniczy- biznes dla oszczędnych

Punkt pralniczy, to po prostu niewielka pralnia, która oferuje szeroki zakres usług pralniczych niekoniecznie wykonując je sama i gdzie usługa trwa nieco dłużej niż w pralnicach chemicznych, bo około 72 godzin ( trzy dni po prostu).

Otwarcie pralni chemicznej łączy się z bardzo wysokimi kosztami. Jeśli nawet ograniczymy wydatki inwestycyjne do niezbędnego minimum i  zdecydujemy się  nawet na kupno używanego agregatu chemicznego, a taki może być nawet o pięćdziesiąt procent tańszy niż nowy ( ceny nowych agregatów wahają się pomiędzy 100-150 tysięcy złotych, a używany egzemplarz można zakupić już za 50-90 tysięcy), to i tak uruchomienie pralni chemicznej łączy się z wydatkiem co najmniej trzystu tysięcy złotych. Nie każdy posiada taką gotówkę, nie każdy ma też  zdolność kredytową, a do ubiegania się o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej też potrzebny jest spory wkład własny-  dla takich właśnie przyszłych biznesmenów, bez kasy, ale z energią, jest pomysł otwarcia punktu pralniczego.

Punkt pralniczy z reguły jest niewielkiej wielkości, wystarczy kilkanaście metrów kwadratowych, ale w dobrej lokalizacji, a więc blisko swojego targetu, ludzi którzy potrzebują usług pralniczych. Zarówno czynsz jak i koszty remontu i przystosowania pomieszczeń do wymogów pralni, nie będą zbyt wysokie, szacuje się, że najwyżej do 40 tysięcy złotych remont, a wynajem nie powinien przekroczyć dwóch tysięcy złotych.

Koszty wyposażenia punktu pralniczego zależą przede wszystkim od ilości i rodzaju maszyn pralniczych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup używanych, przemysłowych pralnico wirówek, suszarek i niezbędnych akcesoriów pralniczych służących głównie do wykańczania ( manekiny formujące, parownice, żelazka różnego typu, stoły detaszerskie, wieszaki itp.) . Jeśli uda się zakupić przynajmniej część urządzeń używanych, to koszt nie powinien być większy niż piętnaście tysięcy złotych. Całkowity koszt inwestycji w punkt pralniczy, nie powinien przekroczyć 50-60 tysięcy złotych.

Żeby punkt pralniczy był opłacalny, trzeba zaoferować klientom pełny zakres usług, a więc nie tylko pranie na mokro, ale też czyszczenie chemiczne, pranie dla alergików, czyszczenie skór, delikatnych tkanin i fasonowanej garderoby i pranie ubrań sportowych uszytych ze specjalistycznych tkanin. Dopóki biznes nie zarobi na własne maszyny, trzeba wynegocjować usługę z dobrą, ekologiczną pralnią chemiczną. Ważne aby wyrabiać sobie markę, być zawsze blisko klienta ( np. odbiór prania z domu klienta i przywożenie na miejsce gotowej usługi), i być solidnym .

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.