pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jak czyścić buty?

Zadbane, czyste buty, to podobnie jak zadbane, czyste  paznokcie- wizytówka ich właściciela. Niedomyte, zniszczone, niechlujne czy to buty, czy to paznokcie, nie dają pozytywnego wizerunku, wręcz przeciwnie, od razu widać, że w najlepszym razie mamy do czynienia z człowiekiem nieobytym i niedomytym. Brudne buty przez wiele lat były niestety negatywnym stereotypem Polaka na zachodzie Europy, na szczęście powoli, ale ciągle się to zmienia i choć ciągle jeszcze można spotkać niechlujnego rodaka, to wraz z postępem i stopniowym bogaceniem się  i w tej dziedzinie jest coraz lepiej.


Oto kilka najważniejszych zaleceń, jak dbać o buty, by dobrze o nas świadczyły i długo nam służyły:
1. Nowe buty wykonane z naturalnej skóry, przed pierwszym użyciem należy zaimpregnować, czyli pokryć specjalistycznym preparatem do impregnacji. Takich preparatów jest mnóstwo, można je kupić w każdym porządnym sklepie obuwniczym. W przeważającej większości wypadków preparat do impregnacji ma postać aerozolu - to zresztą najwygodniejsza postać do impregnacji, o wiele trudniej jest przeprowadzić proces impregnacji jeśli impregnat jest w postaci pasty, czy płynu.  Pamiętajmy, że trzeba dokładnie trzymać się instrukcji, która jest na opakowaniu i o tym, że impregnujemy obuwie tylko z naturalnej skóry, do zabezpieczania sztucznych tworzyw są inne preparaty.
2. Buty powinny mieć w  domu swoje miejsce – szafkę, półkę, czy jakiś koszyk, układamy tam zawsze czyste i suche buty pamiętając o tym , aby nie były zgniecione i przez to nie uległy odkształceniu. Do butów z delikatnej cienkiej skóry wkładamy odpowiednie prawidła, albo miękki papier ,czy  szmatkę. Botki układamy w pozycji leżącej i też zabezpieczamy je przed odkształceniem.
3. Starajmy się nie chodzić codziennie w tym samym obuwiu, bo codzienne użytkowanie przyczynia się do szybszego zużycia
4. Unikajmy zamykania w szafce zawilgoconych butów, to szybka droga do utworzenia trudnej do zlikwidowania pleśni.
5. Trzeba dość często i przede wszystkim regularnie oglądać stan obuwia, zwłaszcza dotyczy to obcasów, a konkretnie fleków .Nie chodzimy w butach ze zdartymi obcasami, to nieeleganckie i grozi całkowitym zniszczeniem butów. Po prostu oddajemy buty do szewca.
6. Absolutnie nie wolno mokrych butów suszyć na kaloryferze,lub na otwartym słońcu w upalne dni – to grozi ich niszczeniem !!! Mokre buty stawimy po prostu w przewiewnym, ciepłym miejscu.
7. Tenisówki i buty sportowe pierzemy w pralce tylko wtedy, kiedy producent na to pozwala. Używamy programu krótkiego i niskich temperatur, a do bębna oprócz tenisówek wkładamy ręczniki lub ścierki. Nie suszymy na słońcu!!!
8.Buty powinny być czyszczone z kurzu praktycznie po każdym użyciu
9. Do mycia  butów używamy miękkiej szmatki lub szczotki oraz  letniej czystej wody, a do pastowania profesjonalnych preparatów.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.