pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe

Czyszczenie chemiczne, nazywane inaczej praniem na sucho jest rodzajem prania w którym na żadnym etapie nie występuje kontakt z wodą. Do czyszczenia chemicznego przeznaczone są tkaniny, które w wyniku kontaktu z wodą mogą stracić swoje właściwości, walory, odbarwić się, skurczyć lub nawet ulec całkowitemu zniszczeniu- chodzi na przykład o tkaniny specjalistyczne z których z reguły uszyta jest profesjonalna odzież sportowa, delikatne tkaniny naturalne takie jak jedwab, czy wełna, puch, pierze, naturalna i sztuczna skóra itp. Pranie na sucho odbywa się w specjalnym, hermetycznie zamykanym i szczelnym  agregacie chemicznym. Czyszczenie chemiczne  polega na zalewaniu odzieży umieszczonej wcześnie we wnętrzu agregatu, specjalnym rozpuszczalnikiem chemicznym ( najczęściej jest to czterochloroetylen), który rozpuszcza brud, a następnie podlega oczyszczaniu w destylatorze, aby powtórnie być gotowym do użytku. Ten skuteczny i popularny rozpuszczalnik ma niestety jedną wadę, jest silnie toksyczny i rakotwórczy, dlatego w tak popularnym dziś czyszczeniu ekologicznym stosuje się mniej toksyczne rozpuszczalniki węglowodorowe. 

WET CLEANING jest technologią prania wodnego w której w sposób bezpieczny i przede wszystkim skuteczny mogą być prane naturalne i sztuczne skóry ( dotąd tylko czyszczone na sucho). Tą nowatorską technologię opracowała i wdrożyła w życie znana i uznana w branży firma SOVRANA. Ten sposób jest w stu procentach bezpieczny zarówno dla środowiska jak i dla pranych w ten sposób skór. W dużym uproszczeniu polega na zastosowaniu specjalnych, delikatnych środków piorących o wysokiej sile czyszczenia w połączeniu z pracą nowatorskich  pralnico – wirówek i suszarek, które  potrafią automatycznie dobrać parametry pracy maszyn i ilość środków piorących, tak aby prane skóry odzyskały czystość i blask bez zagrożenia ich uszkodzenia.

Techniki dywanowe, czyli inaczej  profesjonalny proces czyszczenia dywanów i wykładzin ma cztery fazy.

– usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych, czyli odkurzanie

– rozpuszczanie brudu, czyli działanie środkiem piorącym , temperaturą oraz pocieraniem mechanicznym

– działanie środkiem chemicznym odpowiednio dobranym do rodzaju, wielkości zabrudzenia, czy plamy

 

 

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.