pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Generalizując, można powiedzieć, że rozróżniamy dwa podstawowe sposoby prania:

– pranie na sucho zwane inaczej czyszczeniem chemicznym

– pranie na mokro, zwane inaczej praniem wodnym

 

Pranie wodne to proces technologiczny w którym niezbędnym elementem jest woda i środek piorący, którym najczęściej jest jakiś rodzaj detergentu w różnej postaci ( proszek, żel, płyn, kapsułka ).

Proces technologiczny prania na mokro składa się z następujących etapów:

– sortowanie asortymentu, czyli dobór jak najbardziej jednorodnej pod względem doboru programu prania odzieży lub bielizny

– znakowanie, czyli czyli wybranie metody identyfikacji poszczególnych sztuk odzieży czy bielizny

– pranie mechaniczne, czyli mechaniczne czynności mające na celu pozbycie się zanieczyszczeń. Pranie mechaniczne odbywa się w pralnicach , pralnico wirówkach, tunelach pralniczych i składa się z kilku faz. Pranie mechaniczne potrzebuje oczywiście wody i detergentu. Cykle prania są różnej długości i jakości, zależy to od doboru  programu dla danego asortymentu ( najczęściej to około półtorej do dwóch godzin). W naszych, polskich warunkach pralnie wodne mają z reguły charakter przemysłowy, czyli obsługują na przykład szpitale, hotele, restauracje, sanatoria, jednostki wojskowe itp.

Czyszczenie skór jak również renowacja skórzanej odzieży i galanterii wymaga szczególnej troski, bo jest to materiał, który podczas czyszczenia nie może mieć kontaktu z wodą. Czyszczeniem skór zarówno naturalnych jak i sztucznych powinno powierzać się profesjonalistom. W naszych warunkach są to przede wszystkim pralnie chemiczne. Ciesząca się zasłużenie dobrą opinią firma SOVRANA oferuje szkolenia w zakresie czyszczenia, farbowania, renowacji i impregnacji skór oraz oferuje sprzedaż profesjonalnych maszyn i środków chemicznych w tym zakresie.

Szatnie automatyczne  są to inteligentne,  bardzo estetyczne, nowoczesne systemy służące do transportowania i wyszukiwania odzieży. System jest w pełni automatyczny, na dodatek bardzo prosty  zarówno w obsłudze  jak i w adaptacji do pomieszczeń, a to dzięki tak zwanej modułowej budowie. Moduły zbudowane są ze stali, są lekkie, ale wytrzymałe  zarazem, a największa ich zaleta jest taka, że można je dowolnie łączyć i konfigurować w pionie i w poziomie, zupełnie tak samo jak klocki lego. Taka lekkość konstrukcji w połączeniu z łatwością i dowolnością konfiguracji powoduje, że taka szatnie dostosuje się praktycznie do każdego kształtu i wielkości pomieszczenia. Do obsługi takiej szatni wystarczy tylko jedna osoba, a obsługa jest prosta. Na polskim rynku najlepszą ofertę szatni automatycznych ma SOVRANA Polska.

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.