pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Agregaty chemiczne,manekiny formujące, pakowarki, stoły, kabiny detaszerskie

Agregaty chemiczne  są podstawowymi i w zasadzie jedynymi maszynami, które umożliwiają pranie na sucho, czyli mówiąc potocznie czyszczenie chemiczne. Te nowoczesne i drogie urządzenia pracują w warunkach całkowitej hermetyczności, co oznacza, że w całym cyklu prania nic nie prawa wydostać się na zewnątrz. Ma to szczególnie ważne znaczenie, gdyż czynnikiem czyszczącym w procesie prania na sucho są toksyczne, a nawet rakotwórcze rozpuszczalniki organiczne. Najczęściej wykorzystywany jest czterochloroetylen, bardzo skuteczny w działaniu i ekonomiczny w użyciu, ale wyjątkowo toksyczny. Na fali mody na ekologię wprowadzono nowe, nisko toksyczne ( węglowodorowe alifatyczne) lub całkowicie naturalne ( K4, Green Earth na bazie naturalnej krzemionki). Pranie w agregacie chemicznym jest całkowicie zautomatyzowane, obsługa ogranicza się do załadunku, wybraniu odpowiedniego dla danego wsadu programu, a po zakończeniu cyklu czyszczenia, na wyjęciu wysuszonego już asortymentu, aby przesunąć go do etapu wykańczania. Na rynku jest szeroka oferta nowoczesnych, wydajnych, agregatów chemicznych. Na polskim rynku pralniczym najciekawszą ofertę przedstawia SOVRANA.

Manekiny do prasowania, czyli inaczej manekiny formujące  mają swoje zastosowanie na etapie wykańczania odzieży i bielizny fasonowanej zarówno w procesie prania na sucho, jak i na mokro. Formalnie manekiny formujące należą do tak zwanych akcesoriów pralniczych, działają na podstawie zmiennego ciśnienia i działania strumienia gorącego i zimnego powietrza. Taki manekin jest zaopatrzony w elastyczny kształtownik na który nakładany jest wyrób, który następnie jest kształtowany za pomocą pary i strumienia sprężonego powietrza o zróżnicowanej w zależności od potrzeb, temperaturze. Manekiny mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Pakowarki jak sama nazwa wskazuje służą do zapakowania gotowego, czyli wypranego, wyprasowanego, wykończonego asortymentu. Zazwyczaj jest to urządzenie do opakowania w specjalną folię , lub w wieszak i folię, którą zgrzewa się automatycznie, aby opakowanie było szczelne.

Stoły i kabiny detaszerskie, czyli inaczej  stoły i kabiny przeznaczone do odplamiania, stanowią bardzo ważny element wyposażenia prani. Formalnie należą do tak zwanych akcesoriów pralniczych. Na nich właśnie, jeszcze przed praniem,  dokonuje się wszystkich czynności związanych z usuwaniem plam i bardzo silnych zabrudzeń. Obróbki takiej dokonuje się za pomocą pistoletów z wodą, sprężonym powietrzem oraz parą, które są połączone  ciśnieniowo ze specjalnymi zasobnikami. Stół jest sporej wielkości, ma zarówno  stalowy blat główny jak i mniejszy pomocniczy,  jest podłączony do instalacji ze sprężonym powietrzem,  instalacją parową, wodną,próżniową i kondensatem. Stół ma też  specjalnie wkomponowane półki i uchwyty na rozpuszczalniki i inne środki chemiczne.

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.