pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

O nowoczesnych suszarkach przemysłowych słów kilka

Oddając rzeczy do pralni często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele etapów prania przechodzi nasza odzież, zanim trafi z powrotem w nasze ręce czysta i pachnąca. Przygotowanie do prania, detaszowanie, czyli wstępne usuwanie plam ręcznie, pranie właściwe, odsączenie z wody. To naprawdę długa droga. Na jej końcu ubrania czeka jeszcze suszenie. Nie ma ono jednak nic wspólnego z suszeniem upranej odzieży w warunkach domowych. W pralniach używa się do tego celu specjalnych urządzeń. To nowoczesne suszarki przemysłowe. 

Suszarka dostosowana do pralni
Właściciele pralni chcąc kupić suszarkę stają przed nie lada wyborem. Oferta tych nowoczesnych maszyn jest wyjątkowo szeroka. Istnieje wiele kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę. Należy do nich z pewnością konstrukcja suszarki, jej wielkość, ilość wsadu, którą jest w stanie pomieścić oraz sposób montażu. W pralniach przemysłowych najczęściej korzysta się z wolnostojących suszarek bębnowych. Jednak coraz powszechniejszym rozwiązaniem stają się suszarki będące integralną częścią innych urządzeń pralniczych np. ogromnych pralnic przemysłowych. Jedną z kluczowych kwestii, które należy przemyśleć jest ładowność suszarki. Te maszyny mieszczą od 5 do 100 kg wsadu! Dla pralni, które obsługują nie tylko klientów indywidualnych, ale także duże obiekty np. hotele, najlepszym wyborem będą suszarki o największej ładowności. 

Podstawowy podział suszarek przemysłowych
Pierwszym kryterium podziału suszarek przemysłowych jest sposób ich zasilania. Wyróżniamy, zatem suszarki z podgrzewem parowym, elektrycznym i gazowym. Kolejny podział dotyczy sposobu odprowadzania nagromadzonej w trakcie suszenia pary wodnej. W suszarkach wywiewnych wilgoć odprowadzana jest za pomocą specjalnego węża. Szuszerki kondensatorowe wyposażone są w kondensator gromadzący wilgoć. Para wodna skrapla się, spływając do pojemnika, a następnie trafia do kanalizacji. Na podobnej zasadzie działają suszarki kondensacyjne z pompa ciepła. Pompa sprawia, że maszyna działa skuteczniej i jest bardziej oszczędna. 
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych suszarek pralnie są w stanie działać bardziej efektywnie. Mogą także poszerzać znacznie zakres swoich usług. W najnowszych modelach suszarek przemysłowych nie ma już problemu z suszeniem tkanin bardzo delikatnych czy specjalistycznych. Do najnowocześniejszych suszarek przemysłowych należą modele wyprodukowane przez Kannegiesser Sovrana Polska takie, jak Kannegiesser 258 Passat czy Kannegiesser PowerDry.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.