pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Nowoczesne suszarki przemysłowe

Końcowym etapem procesu prania, bez względu na jego rodzaj, jest suszenie. W warunkach domowych suszenie polega na rozwieszeniu odwirowanej i wilgotnej jeszcze  bielizny na sznurkach lub wieszakach. W pralniach służą do tego specjalne suszarki przemysłowe.

Na rynku jest szeroka oferta nowoczesnych suszarek przemysłowych. Różnią się między sobą konstrukcją, parametrami, wielkością, ładownością czy  sposobem montażu. Najwięcej jest suszarek bębnowych, wolnostojących, ale dość popularne są też suszarki zespolone z innymi maszynami pralniczymi na przykład w tunelach pralniczych . W zależności od rodzaju i przeznaczenia, ładowność suszarek mieści się pomiędzy 5 do nawet 100 kilogramów wsadu.

Jeśli chodzi o zasilanie energią, to rozróżniamy suszarki gazowe lub suszarki  z podgrzewem elektrycznym czy parowym.
W procesie suszenie wsad poddawany jest nawiewowi powietrza o różnej temperaturze, a wilgoć wytwarzana podczas tego procesu jest odprowadzana z bębna. I w tym właśnie względzie istnieje następny podział suszarek przemysłowych na:
–  suszarki wywiewne, czyli takie w których wilgoć poprzez specjalny wąż jest odprowadzana do kanału wentylacyjnego, albo tylko na zewnątrz pomieszczenia
– suszarki kondensacyjne, czyli takie w których wilgoć w postaci pary wodnej  zbiera się podczas pracy w kondensatorze, a potem spływa do specjalnego pojemnika i z niego już po zakończeniu procesu suszenia jest usuwana do kanalizacji.
– suszarki kondensacyjne z pompą ciepła działają na podobnej zasadzie jak suszarki kondensacyjne, tylko dochodzi działanie pompy ciepła, która pomaga odzyskiwać dużą część energii cieplnej, przez co maszyna jest zdecydowanie bardziej oszczędna i efektywna.
W nowoczesnych suszarkach przemysłowych zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają kontrolować proces suszenia na każdym jego etapie, co w konsekwencji umożliwiło poszerzenie asortymentu prania na przykład o tkaniny delikatne czy specjalistyczne.

Spośród wielu propozycji nowoczesnych suszarek przemysłowych warto zwrócić uwagę na kilka modeli suszarek Kannegiesser Sovrana Polska  
 
Kannegiesser 258 Passat

Współpraca producenta z instytutem badawczym przyczyniła się do wdrożenia wielu innowacyjnych rozwiązań, które znalazły zastosowanie w konstrukcji nowego modelu suszarki 258 Passat ( ten model zastąpił sprawdzony i bardzo popularny model Kannegiesser Passat 253 z podgrzewaniem gazowym) . Te nowości to między innymi nowy profil turbin, system odzysku ciepła ECO, system Infra Touch, który wykorzystał podczerwień do całkowicie automatycznej kontroli temperatury. Wszystkie te udoskonalenia w budowie sprawdziły się w praktyce, suszarka Passat 258 Kannegiesser spełnia wszystkie wymagania środowiskowe, jest oszczędna, niezwykle wydajna i co najważniejsze pozwala suszyć nawet najbardziej wymagające i delikatne tkaniny.

Suszarka Kannegiesser PowerDry

Nowoczesna suszarka w której zaprojektowano bardzo duży przekrój bębna , co oczywiście przełożyło się na jej większą funkcjonalność i możliwość bezpiecznego roztrząsania i suszenia większości rodzajów tkanin i co bardzo ułatwiło  załadunek.
 Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów ładowności tego modelu, od 40 do 100 kilogramów.
W konstrukcji suszarki zastosowano wiele super nowoczesnych rozwiązań, między innymi technologię dodatkowego wykorzystania energii ECO2power,  wielostopniowy system filtrowania oraz w pełni zautomatyzowany system sterowania.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.