pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jak działa pralnica przemysłowa ?

Pralnica przemysłowa to urządzenie służące do prania na mokro w warunkach przemysłowych, czyli w takich w których  procesowi prania poddawana jest bardzo duża ilość rzeczy. Pralnice przemysłowe znajdują się na wyposażeniu dużych pralni, takich które raczej nie zajmują się obsługą indywidualnych klientów, tylko dużych przedsiębiorstw ( na przykład  hotele, szpitale, koszary wojskowe i tym podobne ). Działanie pralnicy przemysłowej jest analogiczne jak działanie pralki przemysłowej, tylko wielkość i skala jest odpowiednio większa. Jest to typowa technologia prania na mokro, czyli z użyciem wody i detergentu .

W dużym uproszeniu ten proces wygląda następująco :
– przygotowanie wsadu ( segregacja, zabezpieczenie, ewentualne ręczne usunięcie plam)
– umieszczenie wsadu w bębnie pralnicy przemysłowej
– umieszczenie detergentu lub inne środka do prania w przeznaczonym do tego miejscu w pralnicy
– wybór właściwego dla danego wsadu program prania
– wybranie wsadu z pralnicy po zakończonym cyklu prania
Pralnice przemysłowe działają automatycznie, wszystkie etapy prania ( pranie właściwe, płukanie, odsączanie, suszenie ) dzieją się bez naszego udziału, choć nowoczesne pralnice przemysłowe dają w razie potrzeby  możliwość ingerencji w program praktycznie na każdym etapie pracy. 


Na rynku jest bardzo duży wybór pralnic przemysłowych, można dobrać odpowiednią maszynę do każdego rodzaju i wielkości pralni.
Dla bardzo dużych pralni przemysłowych najodpowiedniejsze są pralnice tunelowe. Pralnice tunelowe są jednym z rodzajów pralnic przemysłowych. Są w pełni zautomatyzowane i niezwykle wydajne.
Pralnice tunelowe składają się z różnego typu komór i przez nie właśnie stopniowo przemieszcza się wsad. Na początku znajduje się komora wstępna, potem komora prania zasadniczego, następnie tak zwana komora neutralizacji ( tam odbywa się dezynfekcja) . Po etapie dezynfekcji następuje etap odwadniania, czyli wsad automatycznie jest przesuwany pod specjalną prasę . Potem już tylko przesunięcie do suszarek i końcowy etap, czyli prasowanie.

Tunele pralnicze znajdują się na wyposażeniu  pralni przemysłowych  od dość dawana ( konkretnie od lat sześćdziesiątych ). W miarę szybkiego  postępu technicznego  na rynku zaczęły pojawiać się coraz bardziej nowoczesne modele  tuneli pralniczych, coraz bardziej wydajne, coraz bardziej efektywne i coraz bardziej oszczędne.

Niewątpliwie jedną z takich propozycji jest model tunelu pralniczego renomowanej firmy Kannegiesser Power Trans Plus – przykład nowoczesnej pralnicy przemysłowej o wysokiej wydajności ( wydajność w zależności od rodzaju zawiera się pomiędzy 250-5000 kilogramów na godzinę). Kannegiesser zaproponował kilka rodzajów tuneli pralniczych o wielkości wsadów 40, 50, 60, 85, 110 kilogramów, tak aby dotrzeć zarówno do małego jak i wielkiego biznesu pralniczego. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym takim jak tak na przykład  inteligentny bilans wodny, czy nowatorski system sterowania i zarządzania informacjami, tunel pralniczy  Kannegiesser Power Trans Plus jest bardzo oszczędną maszyną i te oszczędności dotyczą wszystkich modeli, również tych z największą wielkością wsadu.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.