pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Nowoczesne składarki

W całym cyklu technologicznym prania i to zarówno na sucho jak i na mokro, końcowym etapem jest składanie wypranego i wysuszonego już asortymentu. W pralniach, szczególnie w dużych pralniach przemysłowych, do składania wypranego i wysuszonego wsadu,  służy  specjalna maszyna pralnicza nazywana składarką.

Jest wiele rodzajów składarek, różnią się między sobą konstrukcją, wielkością oraz wydajnością.
Wszystkie suszarki składają się ze specjalnego stołu na którym dokonuje się składanie, z urządzenia służącego do nadmuchu powietrza o różnej temperaturze ( wygładzanie, przesuwanie, utrwalanie) oraz narzędzia którym owo składanie się dokonuje, czyli do wyboru miecz, lub sztaplarka. Sam proces  składania może mieć dwa kierunki- wzdłuż, albo wszerz. Większość składarek przemysłowych jest całkowicie zautomatyzowana i sterowana komputerowo. Najczęściej są to maszyny pralnicze  wolnostojące, ale też składarki wchodzą w skład tuneli pralniczych , które są dziś bardzo modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem w wielkich pralniach przemysłowych, gdyż oszczędzają energię w szerokim tego słowa znaczeniu, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy.

Spośród wielu ciekawych propozycji składarek, jakie znajdziemy dziś na rynku,  najbardziej interesujące i nowoczesne modle proponuje Kannegiesser Sorvana Polska .

Oto klika przykładów:

Składarka Lapauw Unifold

Składarka wolnostojąca, wielotorowa, z ekranem dotykowym w panelu sterowania, dająca  możliwość składania w sztaplarkach zarówno wzdłuż jak i wszerz. Podmuch powietrza wymusza składanie wzdłużne, natomiast w składaniu poprzecznym pomaga tak zwany miecz. Ten model  zapewnia bardzo wysoką efektywność pracy, możliwość układania w dużych lub małych częściach. W konstrukcji tej suszarki zawarto wiele nowoczesnych rozwiązań skracających proces składania takich jak na przykład sterowanie elektroniczne za pomocą mikroprocesora. Składarka Lapauw Unifold należy do wyjątkowo niezawodnych, wydajnych i uniwersalnych składarek, które mogą znależć zastosowanie zarówno w małych pralniach dla indywidualnych klientów, jak i dużych pralniach przemysłowych.

Składarka Kannegiesser TFS.II

Nowoczesna składarka z regulowaną pozycją podawania asortymentu. Bardzo wydajny model przeznaczony przede wszystkim dla tak zwanego małoformatowego asortymentu, czyli  na przykład chodzi o prześcieradła, prześcieradła z gumką , poszwy, poszewki, ręczniki itp. Model ten posiada funkcję automatycznego sortowania, co skraca czas pracy i daje wymierne oszczędności. Zapewnia doskonałą jakość usług i jest w pełni zautomatyzowana.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.