pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Nowoczesne pralki przemysłowe

Postęp techniczny ostatnich dziesięcioleci jest ogromny, ilość i skala zmian tak duża, że trudna do ogarnięcia przez zwykłego zjadacza chleba. Tak niedawno pralki automatyczne były luksusem , a dziś stoją w każdym domu, a ich jakość i zakres proponowanych usług zbliża je do pralek przemysłowych.Zmieniło się również na korzyść wyposażenie pralni. Dziś w nawet  najmniejszych pralniach w skład wyposażenia wchodzą nowoczesne pralki przemysłowe zapewniające najwyższą jakość prania przy maksymalnej oszczędności energii. Zdecydowana większość pralek przemysłowych to tak zwane pralki bębnowe, czyli bęben jest centralnym miejscem urządzenia. W bębnie  zachodzą najważniejsze procesy prania, więc nic więc dziwnego, że  jego kształt i budowa mają zasadnicze znaczenie. Większość nowoczesnych pralek przemysłowych zbudowana jest z dobrej jakości, perforowanej blachy nierdzewnej. Modele pralek przemysłowych różnią się między sobą wielkością bębna, wszystko zależy od rodzaju i przeznaczenia danej pralki. W bębnie znajdują się przegrody i komory, służą one do pomocy w przemieszczaniu się wsadu podczas pracy, a wszystko po to aby uniknąć skręceń i zbijania wsadu,( bo wówczas środek piorący nie dotrze do wszystkich miejsc i jakość prania spadnie). Konstrukcja nowoczesnych pralek przemysłowych zapewnia obroty bębna w obu kierunkach i to ze zróżnicowaną  prędkością. Ta wielostopniowa możliwość regulacji obrotów daje szansę  zmiany  częstotliwości nawet podczas pracy pralki.

Termometr, wodowskaz, hamulec mechaniczny, zawory ciepłej i zimnej wody oraz wyłączniki elektryczne znajdują się na ścianach bębna maszyny.
W centralnym miejscu znajduje się  programator- jeśli można użyć porównania, że bęben jest sercem pralki przemysłowej, to programator jest z pewnością jej mózgiem. Nowoczesne pralki przemysłowe dysponują bardzo szeroką paletą programów, tak by mogły się dostosować do wysokich wymagań klientów i oferować usługi dla jak najszerszego asortymentu tkanin.  W nowoczesnej pralce przemysłowej programator jest sprzężony z regulatorem hydrostatycznym i termostatycznym .Takie rozwiązanie stwarza prostą  możliwość dozowania wody, środka piorącego i temperatury, a to z kolei pomaga we właściwym doborze tych parametrów w stosunku do rodzaju tkaniny i do stopnia jej zabrudzenia. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu można z łatwością zmieniać  parametry już trakcie zadanego cyklu prania.

Innym, nowym rozwiązaniem w pralkach przemysłowych jest funkcja wymuszonego podsuszania wsadu za pomocą nawiewu gorącego powietrza oraz nowoczesne mechanizmy rejestrujące na bieżąco przebieg pracy pralki. Ważne ułatwienie jest takie- praktycznie w każdej chwili i na każdym etapie pracy możemy ręcznie sterować pralką i tym samym w zależności od potrzeby wymuszać jej pożądane zachowania.

Każda nowoczesna pralka przemysłowa ma wbudowaną tak zwaną barierę higieny, czyli po prostu możliwość bezpiecznej i skutecznej dezynfekcji. Wszystkie modele nowoczesnych pralek przemysłowych są oszczędne, wszechstronne, łatwe w obsłudze i spełniają nawet mocno zawyżone normy ochrony środowiska. W większości z nich  można już  bez obaw prać pełny asortyment tkanin.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.