pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Nowoczesne pralnico wirówki

W wyposażeniu pralni wodnej najważniejszą maszyną jest oczywiście pralnica i jej bardziej nowoczesna odsłona, czyli pralnico- wirówka .
Pralnico wirówka jest nowszą  odmianą maszyny pralniczej do prania na mokro, która łączy w sobie dwa etapy z tego procesu technologicznego, a mianowicie pranie zasadnicze i wirowanie. Wcześniej oba te etapy były rozdzielone, pranie zasadnicze odbywało się w pralnicach, a odsączanie w wirówkach, czyli w dwóch odrębnych maszynach pralniczych. Przemysłowe pralnico wirówki zmieniły ten stan rzeczy i zapoczątkowały tendencję do łączenia w jednej maszynie pralniczej jak największej ilosci funkcji.
Konstrukcja pralnico wirówki jest stabilna dzięki zastosowaniu podwójnego łożyskowania bębna i to podwójne łożyskowanie odpowiada za możliwość płynnej zmiany obrotów maszyny, również podczas pracy.
Drugim ważnym elementem konstrukcyjnym pralnico- wirówki są dość sporych rozmiarów podziurkowane żebra zbierające. Ten właśnie element konstrukcji przyczynia się do odpowiednio swobodnego spadu mokrego prania i  jednocześnie ułatwia jego  prawidłowe napowietrzanie.

Nowoczesne modele pralnico wirówek są już mocno naszpikowane elektroniką.  Regulacja obrotów maszyny dokonuje się właśnie w taki sposób. Obroty są dostosowywane do konkretnego  rodzaju tkaniny, do stopnia jej zabrudzenia i do jej grubości. Wdrożenie tego rozwiązania dało konkretne korzyści- wiele  delikatnych i specjalistycznych tkanin trzeba było dotychczas prać na sucho, czyli bez użycia wody, a za to z użyciem specjalnego rozpuszczalnika, który wprawdzie doskonale czyścił bez ryzyka uszkodzenia tkaniny, ale był toksyczny, więc stanowił zagrożenie dla alergików. Teraz ten problem w dużej mierze został rozwiązany.

Nowatorskim rozwiązaniem w proponowanych  obecnie  pralnico- wirówkach, jest sterowanie napędem maszyny  za pomocą specjalnego  przetwornika częstotliwości. Takie rozwiązywanie uelastycznia pracę urządzenia, a płynność pracy  przyczynia się do większej wydajności i wyższej jej  jakości.
Większość dostępnych na rynku nowoczesnych pralnico-wirówek  ma wbudowaną tak zwaną barierę higieniczną, czyli po prostu program, który w sposób skuteczny i  bezpieczny dezynfekuje wsad. Jeśli jakiś model pralnico wirówki nie ma takiej  bariery higienicznej, to z reguły można ją z łatwością zamontować, bo wiodący producenci bardzo dbają o to, by w razie potrzeby łatwo zaopatrzyć maszynę w dodatkowe funkcje i nie tylko chodzi o dezynfekcję, ale też na przykład o dodatkową funkcję ważenia czy dodatkowego odzysku wody.
Rozróżniamy wiele rodzajów pralnico-wirówek--   o różnej ładowności ( 5-180 kg), o różnym sposobie podgrzewania ( elektryczna lub parowa) , o różnych obrotach ( wysokoobrotowa lub niskoobrotowa) itp.Na prawdę jest w czym wybierać.
Spośród wielu dobrych  propozycji na rynku  na wyróżnienie zasługują propozycje Kannegiesser Sovrana Polska, zwłaszcza Futura, pralnico wirówka typu Open Pocket oraz pralnico wirówka Favorit.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.