pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej

W przeważającej większości na rynku występują dwa rodzaje pralni- pralnie chemiczne, oraz pralnie wodne. Każda z tych pralni ma swój odrębny, specyficzny proces technologiczny prania. W pralniach chemicznych pierze się na sucho, podczas całego procesu prania nie ma kontaktu z wodą. Pranie odbywa się w specjalnym agregacie chemicznym, który jest hermetycznie zamknięty, a wszystko odbywa się automatycznie i pod kontrolą elektroniki sterowanej komputerowo. Czyszczenie polega na zamaczaniu zabrudzonej odzieży w specjalnych rozpuszczalnikach organicznych, które po prostu rozpuszczają brud i plamy. Rozpuszczalniki  są bardzo wydajne, skutecznie usuwają zabrudzenia z tkanin, które nie mogą mieć kontaktu z wodą ( skóra, pierze, puch, tkaniny impregnowane itp.), a przy tym nie niszczą w żaden sposób tkaniny. Niestety, większość rozpuszczalników jest bardzo toksyczna. Pralnie chemiczne obsługują głównie klientów indywidualnych. Czyszczą garderobę, której nie da samodzielnie wyprać w domu. To szeroki asortyment- od delikatnych, jedwabnych bluzek poprzez garsonki, garnitury, płaszcze wełniane, aż po koce, narzuty, kurtki, kurtki puchowe i wyroby ze skóry.

Poszerzenie oferty o pranie na mokro, jest ciekawym rozwiązaniem, bo nie wymaga bardzo dużych nakładów. Ceny agregatów chemicznych do prania na sucho to przedział cenowy pomiędzy trzydzieści a sto tysięcy złotych w zależności od rodzaju, wielkości, wydajności i wymogów środowiskowych, a ceny pralnic wodnych zaczynają się od pięciu tysięcy i w zasadzie kończą na dwudziestu tysiącach, ale za tą cenę otrzymamy już na prawdę super nowoczesną, dużą i bardzo wydajną maszynę.

Pralnie wodne na polskim rynku mają głównie charakter przemysłowy, to wielkie zakłady nastawione na dużych, instytucjonalnych klientów takich jak szpitale, hotele, zakłady karne i tym podobne. Asortyment którym się zajmują to przede wszystkim bielizna pościelowa, obrusy, zasłony, ręczniki itp. W warunkach domowych tego typu rzeczy pierze się w normalnej pralce automatycznej, a statystyki pokazują, że tego typu pralki są prawie w każdym domu, więc wydaje się, że pranie na mokro jaka nowa usługa w pralni chemicznej może okazać się chybioną inwestycją . Jak zwykle wszystko zależy od analizy rynku i lokalizacji pralni. W nowych osiedlach żyją bardzo zapracowani młodzi ludzie, którzy nie mają na nic czasu, a w ich małych mieszkaniach nie ma dostatecznie dużo miejsca, by wysuszyć na przykład pościel, więc oddać paczuszkę do pralni jest wygodniej i szybciej. Można też postawić na obsługę pralniczą małego pensjonatu, czy restauracji i w ten sposób znacząco zwiększyć obroty. Wprawdzie proces technologiczny jest inny dla prania na sucho i na mokro, ale wykończenie może odbywać się na tych samych stołach pralniczych  i takie akcesoria pralnicze jak parownice, żelazka, manekiny, wózki, regały, wieszaki znajdą zastosowanie  w obu systemach. Dodatkowym argumentem przemawiającym za poszerzeniem oferty o pranie na mokro jest to, że zarówno pralnice jak i pralnico wirówki zajmują stosunkowo mało miejsca.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.