pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Co to jest wet- cleaning ?

W każdej sztuce odzieży, która jest dopuszczona do  obrotu handlowego, zgodnie z normami międzynarodowego prawa handlowego, znajduje się niewielka wszywka na której znajdują się oznakowania dotyczące sposobu prania. Jeśli zastosujemy się do instrukcji zawartej w tej wszywce, to mamy gwarancję, że podczas prania odzież nie ulegnie zniszczeniu lub odbarwieniu. Jeden ze znaczków znajdujących się na wszywkach jest kółeczkiem z napisem wet -cleaning, co w bardzo dużym uproszczeniu możemy zinterpretować jako pranie na mokro. Tylko z pozoru wszystko wydaje się jasne, bo pranie na mokro, czyli po prostu z użyciem wody to nie jest jednorodny proces. Pranie na mokro może oznaczać skorzystanie z naszej domowej pralki automatycznej, która z reguły ma wysokie obroty wirowania i dość toporną termoregulację, przynajmniej w stosunku do profesjonalnych, nowoczesnych pralnic i pralko wirówek, które dostosowują obroty, temperaturę i wilgotność do rodzaju  tkaniny.Wet -cleaning jest wprawdzie praniem na mokro, ale z bardzo niewielką ilością wody i z delikatnymi ruchami bębna ( co w przypadku domowych pralek jest po prostu nierealne). Delikatne ruchy bębna oszczędzają tkaninę i nie powodują tak zwanych zmechaceń.  Bardzo istotne w systemie prania wet-cleaning jest użycie specjalnych profesjonalnych środków piorących. Różnią się one znacznie od zwykłych proszków do prania skutecznością i delikatnością, pozwalają na krótszy kontakt odzieży z detergentem bez uszczerbku dla  jakości prania. Reasumując wet-cleaning to system specyficznego, oszczędzającego tkaninę prania wodnego Jest przeznaczony do prania tkanin bardzo delikatnych (jedwab,wiskoza, wełna, angora ), garniturów, garsonek, sukien ślubnych i komunijnych, delikatnych zasłon i firanek, mundurów i wszelkich galowych strojów i kostiumów oraz specjalistycznej odzieży  sportowej i ochronnej, jednym słowem wszędzie tam gdzie pranie wymaga specjalnej ostrożności, a nie zawsze można przeprowadzić czyszczenie na sucho.

Oprócz zwykłego oznakowania w kółeczku, czyli zwykłego wet-cleaning, jest jeszcze możliwość jeszcze większych ograniczeń mechanicznych i wtedy w kółeczku pojawia się duże  W, natomiast czarne kółko przekreślone dwoma krzyżującymi się liniami oznacza, że tej odzieży w ogóle nie możemy prać w tym systemie, ani w żadnym z użyciem wody. Wtedy zostaje jedynie specjalistyczne czyszczenie w pralni. 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.