pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Pralnia : czysty zysk

Coraz ciaśniej na naszym rodzimym rynku usług pralniczych. Pionierskie czasy kapitalizmu, kiedy każda inwestycja w pralnię gwarantowała biznesowy sukces, odeszły w przeszłość. Dziś nikt już nie może narzekać na brak konkurencji, choć ciągle jest jeszcze trochę miejsca na rynku, zwłaszcza dla tych pomysłowych, odważnych i bardzo pracowitych -  jak to w biznesie.

Struktura polskiego  rynku pralniczego w dużym uproszczeniu, wygląda następująco :

- pralnie prowadzone przez duże międzynarodowe sieci - te są najbogatsze, mają najlepsze lokalizacje:duże miasta, hipermarkety. Pralni sieciowych jest najwięcej na polskim rynku. Sieci najczęściej oferują też tak zwany system franczyzowy, czyli dostajemy maszyny, know how, umowy z dostawcami, ale co miesiąc oddajemy sporą cześć zysków. Taki system nie zapewni dobrych zarobków, ale jest interesującym rozwiązaniem dla tych, co chcą poznać specyfikę tej branży, z reguły przez decyzją o otwarciu własnej pralni

– pralnie  będące małym, rodzinnym biznesem – takich pralni jest zdecydowanie mniej na rynku w stosunku do sieciowych, najczęstsze lokalizacje takich pralni to mniejsze miasta lub nowe osiedla mieszkaniowe

– pralnie samoobsługowe- ten rodzaj dopiero raczkuje na polskim rynku. Pralnia samoobsługowa, inaczej pralnia na monety oferuje możliwość prania w profesjonalnych maszynach z suszarkami, z wielką ilością programów, doskonałymi środkami piorącymi, oczywiście za pewną opłatą, którą uiszcza się samodzielnie po wybraniu odpowiadającego naszym potrzebom programu. Analizy wskazują,że dobrze zlokalizowane pralnie samoobsługowe mają dobrą perspektywę biznesową.

Pralnie chemiczne skierowane są do klientów indywidualnych, a  tacy klienci są o wiele trudniejsi w obsłudze, niż klienci zinstytucjonalizowani, których z reguły obsługują przemysłowe pralnie wodne ( szpitale, hotele, jednostki wojskowe, gastronomia, duże zakłada pracy itp.). Im ciaśniej na rynku, tym bardziej trzeba się starać. Liczą się nowe pomysły wychodzące naprzeciw oczekiwań zmieniającego się społeczeństwa. Takimi nowymi propozycjami dla wiecznie zapracowanych singli, którzy zazwyczaj  pracują w eleganckich  garniturach i garsonkach, jest na przykład usługa  pranie na telefon polegająca na odbieraniu prania z domu klienta i dostarczaniu w to samo miejsce gotowej usługi, ma się rozumieć najwyższej jakości. Klient nie martwi się jak uprać odzież sportową uszytą ze specjalistycznej, oddychającej tkaniny, elegancki sportowy garnitur, czy skórzaną, modną kurtkę, a do tego pościel, koc i jedwabną bluzkę. Dzwoni, oddaje worek z praniem, a profesjonaliści tak wykonają usługę, by klient był zadowolony.

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.