pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Biznes pralniczy -zestawienie plusów i minusów

Najważniejszym plusem własnego pralniczego biznesu wydają się dość dobre perspektywy rozwoju tej branży usług . Nasz polski rynek ciągle określany jest jako rynek wschodzący, dający o wiele większe możliwości, niż na przykład stabilne rynki zachodniej Europy, gdzie o wiele trudniej o jakąś lukę.

Drugim dość istotnym plusem są stosunkowo proste formalności prawne jakich trzeba dokonać w procesie zakładania firmy, bo ten rodzaju usług pralniczych zarówno w pralni wodnej jak i prani chemicznej, nie wymaga na szczęście żadnych dodatkowych pozwoleń, ani koncesji. Nie oznacza to jednak braku prawnych uregulowań, one oczywiście są i dotyczą przede wszystkim wymagań lokalowych ( tu zastosowanie ma rozporządzenie ministra infrastruktury opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 75 pozycja 690 w sprawie warunków technicznych jakim powinny podlegać budynki) oraz wymagań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy ( tu zastosowanie ma rozporządzenie ministra gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w pralniach i farbiarniach opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 40 pozycja 469) .

Za plus biznesu pralniczego można uznać generalne zalety prowadzenia własnej działalności gospodarcze takie jak na przykład swobodne dysponowanie zarówno czasem pracy jak i czasem wypoczynku i urlopu, możliwość dość dużych zarobków, możliwość realizacji swoich zamierzeń i wizji, samodzielność w podejmowaniu decyzji, możliwość wykorzystania wszystkich swoich umiejętności i wiedzy co daje i satysfakcję i prestiż .

Minusem prowadzenia własnego pralniczego biznesu są wysokie koszty zarówno jego założenia ( koszt otworzenia własnej pralni chemicznej to około trzysta tysięcy złotych, a koszt założenia pralni wodnej może być jeszcze większy ze względu na skalę, bo pralnie wodne z reguły mają charakter przemysłowy) jak i prowadzenia. Najtrudniejszy wybór to oczywiście zakup maszyn pralniczych, ale na szczęście na rynku jest już pełna i profesjonalna oferta takich urządzeń i akcesoriów.

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.