pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Zalety pralni chemicznej

W Polsce nie brakuje miejsc, które oferują nam usługi prania chemicznego. Pralnie chemiczne nie mają najmniejszego problemu z pozyskaniem klientów. Dostrzegamy zalety płynące z czyszczenia ubrań na sucho i bardzo chętnie decydujemy się na oddanie swoich ubrań czy tekstyliów domowych do prania chemicznego. Dlaczego warto korzystać z pralni chemicznej? Oto kilka powodów:

Skuteczność
Jeżeli chodzi o skuteczność, pranie chemiczne bije na głowę wszystkie inne metody czyszczenia ubrań. Specjalne agregaty chemiczne są tak skonstruowane, aby pranie było szybkie, łatwe i mało uciążliwe. Pralnie chemiczne sprawdzają się tam, gdzie zawodzą inne sposoby. Warto z nich skorzystać, jeżeli mamy do czynienia z naprawdę ciężkimi plamami lub zabrudzona odzież nie powinna być prana w wodzie. Rozpuszczalniki wykorzystywane w agregatach cechuje ogromna skuteczność. Bez kropli wody rozpuszczają one cały brud i wszelkie plamy. 

Czas prania
Kolejna zaletą prania chemicznego jest ogromna oszczędność pracy. To, co w warunkach domowych zajęłoby nam mnóstwo czasu, a często okazało się po prostu niemożliwe, pralnie chemiczne robią w ciągu jednego czy dwóch dni. Co istotne, odzież jest nie tylko czyszczona. Ważnym etapem prania chemicznego jest ponowne formowanie i prasowanie odzieży. Odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Oszczędzamy, zatem czas nie tylko na praniu, ale i prasowaniu.

Wygoda
Skorzystanie z usług pralni chemicznej jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Klienci pralni muszą w zasadzie jedynie spakować rzeczy przeznaczone do prania i zanieść je do punktu usługowego. Cała reszta czynności spoczywa już na pracownikach pralni. To oni segregują odzież według określonych parametrów. Dokonują oględzin rzeczy pod kątem ewentualnych defektów i ubytków. Wyobraźmy sobie pranie na własną rękę tak problematycznych tkanin, jak wełna czy tekstylia domowe np. ogromne pokrowce lub koce. Oddajemy je do pralni zabrudzone, a po jakimś czasie odbieramy czyste i dokładnie wyprasowane. 

Bezpieczeństwo ubrań i tekstyliów
Każdy materiał posiada własną specyfikę prania. Jedne tkaniny kochają wysokie temperatury, inne pod ich wpływem kurczą się. Niektóre ubrania można prać w nawet najbardziej inwazyjnych środkach chemicznych, podczas gdy wiele jest tak delikatnych, że trzeba bardzo uważać na to, w czym je pierzemy. W pralni chemicznej nasza odzież jest całkowicie bezpieczna. Pracownicy pralni posiadają wiedzę i doświadczenie, pozwalające na właściwe klasyfikowanie ubrań, a profesjonalne agregaty chemiczne są w stanie poradzić sobie z rozmaitymi typami zabrudzeń na różnych rodzajach tkanin. 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.