pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Najczęstsze problemy z praniem cz.2

Pranie, nic prostszego!!!! Wystarczy przecież włożyć do pralki, przycisnąć guzik i gotowe! Gorzej, kiedy po zakończeniu cyklu wyjmiemy z bębna nasze pranie, wtedy często okazuje się, że nasza ulubiona bluzka nie jest już kremowa tylko zielonkawa w nierówny rzucik, biustonosz zmienił rozmiar i też ma zielone plamy, a sweterek z męskiego zmienił się w dziecięcy.
Deformacje, odbarwienia, plamy, „puszczanie koloru”, kurczenie- to najczęściej  spotykane wpadki związane z praniem. Żeby uniknąć takich wpadek, albo żeby przynajmniej  nie zdarzały się często, warto znać kilka sposobów na ich uniknięcie.


Oto kilka najważniejszych rad, jak radzić sobie z praniem :
1. Zanim cokolwiek włożysz do pralki, uważnie przeczytaj informacje zawarte na wszywce ubrania. Na tej wszywce oprócz nazwy producenta, składu materiału i rozmiaru, znajduje się tez przepis prania. W przeważającej mierze są to symbole, których interpretacje warto znać, bo od tego zależy, czy dowiemy się, czy ubranie można prać w pralce, czy tylko ręcznie, w jakiej temperaturze i tak dalej. Najwięcej wpadek co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia, odbarwienia, czy nawet całkowitego zniszczenia, ma miejsce wtedy, kiedy nie przeczytawszy informacji na metce, wkładamy do prania ubranie, które było przeznaczone do prania ręcznego, albo czyszczenia na sucho. Najważniejsza rada brzmi- trzeba bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta, które są zawarte na metce lub wszywce.
2. Przed włożeniem ubrań do pralki trzeba je umiejętnie posegregować, nieodpowiednie „sąsiedztwo” w bębnie pralki jest odpowiedzialne za większość odbarwień i poplamień. Wystarczy jedna farbująca rzecz, by zniszczyć wszystkie prane ubrania!!! Na szczęście można dziś zakupić specjalne chusteczki do „wyłapywania” koloru , nie są tanie, ale jeśli ktoś nie chce sobie zawracać głowy i ceni sobie swoje ciuchy – warto zainwestować!

Segregacja ubrań ma kilka poziomów
– segregacja ze względu na kolory, czyli po prostu oddzielamy  ubrania jasne od ciemnych,białe od kolorowych .
– oddzielenie ubrań przeznaczonych do prania ręcznego i chemicznego , od tych, które można prać w pralce
– pośród grupy ubrań przeznaczonych do prania w pralce wyodrębniamy  grupy ze względu na skład, na przykład osobno ubrania bawełniane, osobno syntetyczne i delikatne .

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.