pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jak działa pralnica przemysłowa?

Pranie w warunkach przemysłowych nie jest łatwe. Mamy, bowiem do czynienia z ogromną liczbą ubrań i tekstyliów domowych. Profesjonalne pralnice przemysłowe muszą być dostosowane do dużych wsadów i działania na okrągło w funkcjonującej pralni przemysłowej. Pamiętajmy o tym, że pralnie obsługują nie tylko klientów indywidualnych. Z ich usług korzystają również hotele, restauracje czy szpitale. W takim przypadku wybranie pralnicy, zamiast pralki przemysłowej, która jest mniejsza i działa na mniejszą skalę jest oczywiste. Jeżeli chodzi o sama technologię prania, pralkę od pralnicy różni niewiele.

Technologia prania w pralnicach przemysłowych
W pralnicach mamy do czynienia z typowym pranie na mokro. Cały proces prania rozpoczyna się od właściwego przygotowania wsadu. Pracownicy pralni robią dokładnie to samo, co my w warunkach domowych. Następuje, zatem segregacja prania, czyli jego podział według rodzajów tkanin i kolorów. Odzież zostaje zabezpieczona, a niektóre z plam usuwa się ręcznie. 
Dopiero po tych czynnościach wsad umieszczany jest w bębnie pralnicy. Pracownik dodaje w odpowiednim miejscu pralnicy środek do prania i wybiera właściwy program prania. Teraz zaczyna działać już urządzenie. Po zakończonym cyklu prania rzeczy zostają wybrane z bębna.

Pranie właściwe na wszystkich swoich etapach (pranie, płukanie, odsączanie i suszenie) odbywa się automatycznie, bez udziału ludzi. Jednak pracownicy pralni mają możliwość ingerencji w program, bez względu na to, w którym momencie prania znajduje się pralnica.

Krótka charakterystyka pralnic przemysłowych
Wybór pralnic przemysłowych jest obecnie ogromny. Istnieje, zatem możliwość dostosowania parametrów tego urządzenia do konkretnej pralni i jej wielkości. W przypadku największych punktów usług pralniczych sprawdzają się pralnice tunelowe, które charakteryzuje pełne zautomatyzowanie i duża wydajność. Posiadają one wiele komór, między którymi stopniowo przemieszcza się wsad. Wstępne pranie odbywa się w komorze wstępnej. Następnie odzież wędruje do komory prania zasadniczego, aby na końcu trafić do komory neutralizacji. W tej ostatniej pranie jest odwadniane. Odbywa się tutaj również jego dezynfekcja. Tego typu pralnice istnieją już od lat sześćdziesiątych. Jednak współczesne modele są niezwykle nowoczesne, skuteczne, a także bardzo oszczędne. Dzięki nim świadczenie usług przez pralnie może być w pełni zautomatyzowane.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.