pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jakie są maszyny pralnicze?

Rynek maszyn i akcesoriów pralniczych jest nasycony. Bez trudu dostaniemy i super nowoczesne maszyny pralnicze i te tradycyjne. Trzeba jednak pamiętać, że inne maszyny pralnicze będą potrzebne do pralni chemicznej, gdzie czyścimy na sucho, a inne w pralni wodnej, gdzie pierze się na mokro.


W pralni chemicznej, która w naszych, polskich warunkach jest skierowana do klientów indywidualnych, podstawową maszyną pralniczą jest agregat chemiczny. Agregat chemiczny jest nowoczesnym, hermetycznie zamykanym urządzeniem, gdzie czyści się garderobę, która podczas czyszczenia nie może mieć kontaktu z wodą. Chodzi o garderobę wykonaną z takich materiałów jak naturalny jedwab i wełna, naturalna oraz sztuczna skóra, pierze, puch, różne materiały specjalistyczne itp.
W dużym uproszczeniu proces prania na sucho w agregacie chemicznym polega na wielokrotnym zalewaniu asortymentu specjalnym rozpuszczalnikiem chemicznym ( najczęściej jest to czterochloroetylen), którego zadaniem jest rozpuszczenie brudu i plam.


Czyszczenie odbywa się w agregacie chemicznym, ale do procesu wykańczania wyczyszczonego już asortymentu potrzebne są takie urządzenia jak – stoły do prasowania, stoły i kabiny detaszerskie ( służące do w procesie odplamiania), manekiny, kabiny do prasowania, prasy, wytwornice pary oraz różnego typu żelazka.
W pralni wodnej pozbywamy się brudu poprzez użycie wody i detergentu. Tego typu pralnie w zdecydowanej większości mają charakter przemysłowy, co w praktyce oznacza, że obsługują głównie tak zwanych klientów instytucjonalnych.

 

Najważniejszą maszyną w pralni wodnej jest pralnica. Na rynku jest wiele rodzajów pralnic
– tradycyjne pralnice bębnowe równej wielkości i wydajności
– nowocześniejsze pralnico wirówki. Pralnico wirówki łączą w sobie dwie funkcję a mianowicie prania właściwego i odsączania poprzez wirowanie. Konstrukcja tego typu maszyn jest stabilna, zasilanie zazwyczaj elektryczne, albo parowe, a ładowność zróżnicowana. Większość tego typu urządzeń jest już nasycona elektroniką, a profesjonalne programatory dają możliwość modyfikacji wszystkich istotnych parametrów prania.
– suszarki. Profesjonalne suszarki dają możliwość bardzo wielu opcji suszenia, rewersu, kontroli temperatury i wilgotności na każdym etapie pracy. Oczywiście tego typu urządzenia są sterowane elektronicznie.
– magle oraz prasownice różnego typu służące do prasowania wielko i mało formatowej bielizny płaskiej.
– składarki służące do przemysłowego składania bielizny
– sztaplarki i pakowarki służące do układania i pakowania upranej, wysuszonej, wyprasowanej i złożonej bielizny

Kazda maszyna od czasu do czasu wymaga opieki specjalisty, dlatego warto zadbać o serwis maszyn i urządzeń pralniczych

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.