pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jakie pralnico wirówki wybrać do pralni ?

Pralnico wirówki należą do urządzeń pralniczych przeznaczonych do prania w systemie wodnym, czyli przy użyciu wody i detergentu. Przed wejściem na rynek pralnico wirówek, te dwa etapy prania na mokro, a więc pranie zasadnicze i wirowanie, odbywały się w dwu różnych maszynach pralniczych, czyli w pralnicach pranie zasadnicze, a następnie wsad był przemieszczany do wirówek, gdzie następowało odsączanie. Pralnico wirówki połączyły obie te funkcję pranie i odsączanie w jednej maszynie, a tym samym dały konkretne oszczędności energii i czasu pracy, co przekłada się przecież na konkretne sumy pieniędzy.

Na rynku jest bardzo wiele modeli pralnico wirówek- różnią się one między sobą przede wszystkim ładownością ( od małych 5 kilogramowych, aż po wielkie przemysłowe o ładowności nawet 180 kilogramów), prędkością wirowania (pralnico wirówki wysokoobrotowe i niskoobrotowe) i różnym rodzajem podgrzewania ( najczęściej jest stosowane podgrzewanie elektryczne, albo parowe) oraz stopniem zaawansowania technologicznego.

Wybierając pralnico wirówkę do swojej pralni, należy przede wszystkim dostosować się do jej specyfiki, wielkości, rodzaju usług jakie będziemy wykonywać. Dobór konkretnego modelu i wielkości pralnico wirówki zawsze powinien być dopasowany do konkretnej pralni, przynajmniej w pierwszej kolejności, bo w drugiej zazwyczaj jest to cena. Pamiętajmy jednak, że cena tylko na początku gra tak dużą rolę, potem na plan pierwszy wysuwa się jakość, nowoczesność, niezawodność, energooszczędność i łatwość obsługi maszyny. Lepiej czasem kupić nieco droższą, ale nowocześniejszą i ekonomiczniejszą pralnico wirówkę, bo w trakcie użytkowania zaoszczędzimy i zarobimy więcej, niż kupując okazyjnie tańszą, ale gorszą maszynę. 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.