pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jak otworzyć pralnię chemiczną ?

Sporządzenie profesjonalnego biznesplanu to pierwszy i najważniejszy krok w trudnej drodze otwierania swoje biznesu, w tym wypadku własnej pralni chemicznej. Dobry biznesplan nie tylko przeprowadzi suchą stopą  przez zawiłości prawne i administracyjne nowo otwieranej działalności, ale poprzez dobrze zdefiniowane cele i szczegółowe opracowanie strategii finansowej dotyczącej zarówno kosztów inwestycji jak i symulacji przyszłych dochodów w odniesieniu do kosztów prowadzenia firmy, uchroni nas przed większością błędów jakie popełnia każdy początkujący biznesmen. Warto to trudne zadanie powierzyć profesjonalistom, a na szczęście na polskim rynku jest dość ciekawa oferta firm, które nie tylko wykonają to podstawowe zadanie, ale umieją krok po kroku zaprowadzić do pewnego sukcesu.

W polskich warunkach,aby stać się właścicielem pralni chemicznej nie trzeba mieć na szczęście żadnych dodatkowych  koncesji, wystarczy zwykła, rutynowa decyzja administracyjna o rozpoczęciu działalności gospodarczej, wybór formy opodatkowania, zgłoszenie do ubezpieczenia i w zasadzie można zaczynać.

Oczywiście istnieją przepisy prawa, które odnoszą się do prowadzenia tak specyficznej działalności, ale dotyczą one przede wszystkim wymogów lokalowych, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków technicznych dla  pomieszczeń i budynków pralni.

Równie ważna, jeśli nie ważniejsza  jak wymogi techniczne lokalu, jest szeroko rozumiana lokalizacja pralni. Pralnia chemiczna skierowana jest do klientów indywidualnych, więc miejsce prowadzenia,  dojazd, parkingi, dogodna komunikacja i zresztą wszystko co powoduje, że przewijają się tam  ludzie, jest czynnikiem często przesądzającym o sukcesie, lub porażce przedsięwzięcia . Za najlepsze lokalizacje uważa się centra handlowe i hipermarkety, choć czynsze są tam najwyższe. Badania pokazują, że aby interes się kręcił, to jedna pralnia chemiczna powinna przypadać na 10-20 tysięcy  mieszkańców, ale są to oczywiście jedynie szacunki, dużo zależy od stopnia nowoczesności maszyn pralniczych, szerokości i jakości oferty usług, no oczywiście od ceny.

Drugim czynnikiem przesądzającym o powodzeniu naszego biznesu pralniczego, jest dobór odpowiedniego,  czyli przystosowanego do specyfiki konkretnej pralni, wyposażenia . W tym wypadku można skorzystać z usług firm, które są przedstawicielami dużych, renomowanych producentów i z reguły dają nie tylko najtańszą, ale też najlepszą ofertę zakupu maszyn i akcesoriów pralniczych.

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.