pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Najczęstsze problemy z praniem cz.1

Po pierwsze, trzeba koniecznie czytać wszywki na metkach z przepisem prania i rygorystycznie się do zawartych tam zaleceń producenta, stosować. 

Po drugie trzeba koniecznie segregować pranie. Prawidłowa segregacja polega na oddzieleniu rzeczy jasnych od kolorowych, tych przeznaczonych do czyszczenia chemicznego i prania ręcznego, od tych, które bezpiecznie można wyprać w pralce automatycznej. Ostatni etap segregacji przebiega już pośród ubrań przeznaczonych do  prania w prace i w tym etapie segregujemy ubrania ze względu na ich skład surowcowy, a więc ubrania wykonane z bawełny, które można prać w wyższej temperaturze,  syntetyków, mieszanek i tkanin delikatnych.

Po trzecie przed włożeniem ubrań do pralki przewlekamy je na lewą stronę, co uchroni je przed wieloma zagrażającymi czynnikami

Po czwarte  w zdecydowanej większości wypadków nie zapełniamy bębna pralki w całości, najlepiej by to była połowa, albo najwyżej dwie trzecie pojemności- wtedy ubrania przemieszczają się swobodnie, a detergent ma szansę wniknąć w cały materiał. Płukanie również lepiej spełni swoją rolę, bo woda wszędzie dotrze i spłucze  środek piorący, nie będzie zacieków z proszku, a będzie bezpieczniej dla alergików. Jest jednak wyjątek od tej zasady- pranie ubrań bawełnianych - w tym jedynym  wypadku lepiej  by było, aby pralka była prawie pełna ( jednak musi być możliwość swobodnego wsadzenia ręki) , gdyż ubrania bawełniane ocierając się o siebie, będą dokładniej wyprane. 

Po piąte trzeba osobno prać ubranka małych dzieci. Niemowlaczki i malutkie dzieci mają  bardzo delikatną skórkę, bez bariery ochronnej, więc bardzo łatwo o  podrażnienia i uczulenia, a uczulenia małego dziecka są szczególnie niebezpieczne. Przede wszystkim do prania ubranek dziecięcych używamy innego proszku, z o wiele mniejszą zawartością detergentu, lub w ogóle opartego na naturalnych składnikach ( glinka, orzechy, czy mydło) . Płukanie musi być przynajmniej dwukrotne, a w przypadku dzieci uczulonych, nawet czterokrotne. Ubranek dziecięcych, choć są w większości bawełniane, nie pierzemy w temperaturze 90 stopni, bo mogą potem być twarde w dotyku, wystarczy 40-60 stopni, bo roztocza, wirusy i bakterie giną w tej temperaturze, tkanina zachowuje miękkość. 

Po szóste plamy na ubraniach zapieramy jeszcze przed włożeniem do bębna, a w przypadku plam uporczywych wykonujemy całą procedurę zalecaną przy użyciu odplamiaczy, a jak trzeba to namaczamy w misce nawet kilka godzin.

Po siódme właściwie dobieramy program prania w stosunku do wkładanego do bębna  asortymentu. Jeśli mamy wątpliwości, wybierzmy zawsze ten delikatniejszy program,  z niższą temperaturą.

 

Chcesz założyć własną pralnię? 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.