pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Zakładamy własną pralnię

Zanim udamy się do stosownych urzędów aby rejestrować działalność gospodarczą i zgłaszać naszą nową firmę do opodatkowania, warto poświęcić trochę czasu na dogłębne rozeznanie rynku na którym zamierzamy działać, solidne podliczenie kosztów inwestycji, symulacji kosztów działalności oraz sposobu finansowania całego przedsięwzięcia.
Do wyboru są w zasadzie dwa rodzaje pralni-
– pralnia wodna, która obsługuje dużych klientów ( instytucje, szpitale, hotele, gastronomia itp.) więc z reguły ma charakter przemysłowy
– pralnia wodna, która pierze na sucho za pomocą specjalnego rozpuszczalnika i która skierowana jest do klienta indywidualnego.

Podziały idą tez w poprzek generalnego rozróżnienia, bo szukając swojego miejsca na coraz trudniejszym rynku pralniczym, przedsiębiorcy stawiają na przykład na ekologiczne pralnie chemiczne, pralnie samoobsługowe czy tak zwane punkty pralnicze, które de facto są pośrednictwem w wykonywaniu usług pralniczych, bo tylko przyjmują i wydają odzież, a właściwa usługa jest wykonywana w dużych pralniach.

Wybór lokalizacji jest kluczowy dla tych pralni,które skierowane są do klienta indywidualnego, a więc chodzi o pralnie chemiczne, pralnie samoobsługowe, czy punkty pralnicze. Tutaj wybór miejsca działalności może przesądzić o sukcesie firmy. Najlepsze są oczywiście miejsca w centrach handlowych i hipermarketach, bo po pierwsze tam jest zawsze najwięcej ludzi, a po drugie jest bezpłatny duży parking i dobra komunikacja. Poza tym kuszące jest to, że można wiele spraw załatwić w jednym miejscu- na przykład zrobić zakupy, załatwić sprawy w banku, a w tym czasie wyczyścić w pralni garsonkę, czy garnitur. Pralnie samoobsługowe natomiast najlepiej sprawdzą się tam, gdzie mieszka najwięcej ludzi wynajmujących mieszkania ( tam pralki psują się najczęściej !) i przy miasteczkach akademickich.
W dużych, przemysłowych pralniach wodnych lokalizacja nie jest już tak istotna, stąd wiele takich pralni zlokalizowanych jest poza miastem.

Równie ważny jak wybór lokalizacji, jest dobór wyposażenia do naszej pralni. Maszyny pralnicze są bardzo, ale to bardzo drogie, a im lepsze, wydajniejsze, nowocześniejsze, tym droższe. Nowoczesne, wydajne maszyny, są oczywiście o wiele tańsze w eksploatacji, proponują szerszy i bezpieczniejszy zakres usług, a więc po prostu lepiej się sprawdzają nomen omen w praniu. Jeśli tylko mamy możliwość sfinansowania, to lepiej postawić na nowe, zaawansowane technologicznie urządzenia. Natomiast jeśli mamy problemy z finansowaniem, to najlepiej postawić na używane maszyny pralnicze, ale koniecznie kupowane od producenta z gwarancją na podstawowe części. Wielu wiodących producentów proponuje bardzo korzystne oferty zakupu, gwarancji i bezpłatnego serwisowania takich maszyn, a przyszłego przedsiębiorcę może to uchronić przed niezwykle kosztownymi awariami.
Dobór właściwego wyposażenia pralni, dobrze dostosowanego do jej specyfiki można powierzyć tez wyspecjalizowanym firmom, które często są przedstawicielami głównych producentów maszyn pralniczych. To wprawdzie nieco droższe, ale zdecydowanie bezpieczniejsze i lepsze rozwiązanie, niż szukanie „okazji” w internecie.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.