pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Pralnia, niby stary, a nowy biznes

Wydaje się, że pralnie działają od zawsze i to zarówno te piorące z użyciem wody, jak i te chemiczne czyszczące na sucho. Jest w tym jakaś prawda, ale porównanie starego typu usług pralniczych, z tym co proponują nowoczesne, doskonale wyposażone pralnie, jest jak porównywanie telefonu na korbkę z nowoczesnym smartfonem.

Jeśli nosimy się z zamiarem otwarcia pralni, to warto nasze pomysły na biznes skierować w stronę najnowocześniejszych propozycji w tej branży. Czasy, kiedy otwarcie nowej pralni chemicznej z definicji było skazane na sukces, niestety już minęły. Analizy ekonomiczne jasno wskazują, że opłacalność pralniczego biznesu występuje wówczas, kiedy jedna pralnia chemiczna przypada na 10-20 tysięcy mieszkańców. Oczywiście są to szacunki, w grę wchodzą też inne, istotne czynniki takie jak na przykład  duże czy małe miasta, profil mieszkańców, a zwłaszcza ich zamożność i wiek, oraz oczywiście lokalizacja. Dobra lokalizacja, to taka, która tętni życiem i przyciąga ludzi, do której łatwo dojechać i zaparkować bezpłatnie, no i najlepiej żeby przy okazji oddawania odzieży do czyszczenia móc załatwić jeszcze wiele innych spraw ( zakupy, apteka, fryzjer, poczta, bank itp.). Te kryteria spełniają tylko hipermarkety i szeroko rozumiane centra handlowe w dużych miastach, a zła wiadomość jest taka, że wszystkie miejsca w nich są zajęte, a właściciele mimo wysokiego czynszu raczej nie zbankrutują. Jak zwykle najlepsze co pozostaje to świeże, nowe pomysły. Takim nowym pomysłem na biznes pralniczy, ciągle raczkującym na naszym rynku, są tak popularne w szeroko rozumianej Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, pralnie samoobsługowe, nazywane też często pralniami na monety. Działają na zasadzie- wchodzisz, wkładasz pranie, wybierasz odpowiedni program, wrzucasz do maszyny pieniądze, a potem to tylko czekasz tą godzinkę, czy półtorej na zakończenie cyklu prania i suszenia, umilając sobie czas kawką, buszowaniem po internecie, gazetką , czy oglądaniem filmu. Atutem są nowoczesne, przemysłowe pralnice oferujące usługę na najwyższym poziomie, a przede wszystkim bardzo szeroki zakres programów, tak, że bezpiecznie można wyprać i wysuszyć najbardziej delikatną, czy specjalistyczną odzież. Oczywiście w tym przypadku lokalizacja też jest ważna, zawsze lepiej jest być obok swojego, najlepszego targetu, więc doskonałe będą miasteczka uniwersyteckie i kampusy, najlepiej w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych zamieszkałych przez samotnych i wiecznie zapracowanych.

 

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.