pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Składarka do ubrań

Jak sama nazwa wskazuje składarki służą do składania bielizny płaskiej, czyli na przykład poszew, prześcieradeł, czy obrusów. Składarka przydaje się w końcowym etapie procesu technologicznego przemysłowego prania na mokro, czyli już po wymaglowaniu bielizny, choć dla usprawnienia procesu prasownia stosuje się też składanie poprzeczne przed wprowadzeniem do prasownicy. Takie zastosowanie zwiększa wydajność pracy i skraca cały proces.


Na rynku funkcjonuje bardzo wiele modeli składarek, które różnią się pomiędzy sobą stopniem zaawansowania technologicznego, parametrami, wydajnością oraz budową. Najbardziej popularne typy automatycznych składarek, to automatyczna składarka wzdłużna oraz automatyczna składarka wzdłużno poprzeczna. Jednak większość specjalistów od branży pralniczej podkreśla, że najbardziej pożądanym typem składarki jest składarka jak najbardziej uniwersalna, czyli taka co potrafi składać jednocześnie i małe i duże sztuki bielizny, które podawane są do urządzenia bez ustalonej wcześniej kolejności. Rośnie też popularność zaawansowanych technologicznie składarek do ubrań ( nie tylko bielizny) . Do tej pory składanie odzieży o nieregularnych kształtach, było w zasadzie niewykonalne. Proponowane modle suszarek do ubrań wymagają wprawdzie specjalnego przygotowania każdej sztuki do prasowania ( trzeba przed składaniem umieścić odzież na specjalnym wieszaku, pozapinać i wygładzić ), ale i tak jest to spory postęp.


Jedna z wiodących firm producentów maszyn pralniczych ( JENSEN) zaproponowała model automatycznej składarki do wyrobów fasonowych takich jak na przykład fartuchy ochronne, flanelowe koszule, podkoszulki, bluzy robocze, spodnie i kombinezony robocze. Nieprzypadkowo nie ma mowy o automatycznym składaniu garsonek,żakietów, czy garniturów!!! Tego typu składarka opiera się zarówno na układzie mechanicznym jaki na wykorzystaniu skorelowanych podmuchów powietrza. Wprowadzanie asortymentu dokonuje się dzięki nowoczesnemu układowi podciśnieniowemu.


Praca wygląda następująco- pracownik układa przeznaczoną do składania sztukę odzieży fasonowej na podciśnieniowej głowicy wprowadzającej, na której ta sztuka jest transportowana do sekcji składania. Tam składane jest poprzecznie i wzdłużnie ( również rękawy). Ułożone w kostkę sztuki, ułożone na sztaplarce są podawane przez specjalny transporter do operatora. Sterowanie odbywa się komputerowo. Model dysponuje aż 99 programami składania, jest zasilany elektrycznie, a obsługiwany jedynie przez pojedynczego operatora.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.