pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Pralnia chemiczna- sposób na biznes

Pralnia chemiczna oferuje czyszczenie na sucho, czyli bez użycia wody. Jest bardzo wiele tkanin, które tracą swoje właściwości, kształt, barwę, lub nawet ulegają całkowitemu zniszczeniu pod wpływem wody. To na przykład tak popularne dzisiaj tkaniny specjalistyczne ( impregnowane, oddychające, wiatroszczelne, wodoszczelne itp.) z których uszyta jest używana przecież na co dzień odzież sportowa. Oprócz tego delikatne tkaniny naturalne takie jak naturalny jedwab, czy wełna, oraz skóra, pierze i puch. Następnie tak zwana garderoba fasonowana, czyli garnitury, zwłaszcza wełniane, marynarki żakiety, garsonki, suknie ślubne-  bezwzględnie wymaga czyszczenia chemicznego .

 

Otwarcie pralni chemicznej sporo kosztuje. Najdroższą pozycją na liście inwestycyjnych wydatków są oczywiście maszyny pralnicze. W przypadku pralni chemicznej podstawową maszyną jest agregat chemiczny, którego cena w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego i ilości dodatkowych funkcji, waha się pomiędzy sto, a sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście zawsze można zdecydować się na maszynę używaną – wydatek będzie niższy od 30-50 procent, ale trzeba pamiętać o kilku  czyhających pułapkach. Po pierwsze żywotność eksploatacyjna takich urządzeń to 20-25 lat, więc kupowanie maszyn starszych niż 10-15 lat ,wydaje się bezcelowe. Po drugie takie maszyny nie mają już gwarancji, więc trzeba się liczyć z bardzo kosztownymi naprawami. Jest wyjście z takiej sytuacji, wyjście, które nieco zminimalizuje koszty, a mianowicie skorzystanie z oferty producentów maszyn pralniczych i ich przedstawicieli, którzy oferują używane maszyny pralnicze swojej marki z gwarancją i serwisowaniem na podstawowe części.

Na drugim miejscu listy inwestycyjnej przy otwarciu pralni chemicznej jest oczywiście koszt wynajmu lokalu. Lokal na taką pralnię podlega wielu ograniczeniom, które opisują przepisy prawa. Koszt wynajmu  jest zróżnicowany w zależności od lokalizacji – najdroższe ceny są w galeriach i centrach  handlowych, ale tam można liczyć na najwyższe obroty, a ceny usług są wysokie.

Na dalszych miejscach inwestycyjnej listy jest wyposażenie pralni, czyli wszystkie niezbędne akcesoria pralnicze takie jak stoły, manekiny formujące, parownice, żelazka, wieszaki, regały, pojemniki, pakowarki, potem środki chemiczne do odplamiania i prania, przedmioty do wystroju wnętrza, no i czasem dodająca prestiżu i ułatwiająca i przyspieszająca pracę, szatnia automatyczna. Potem pozostają tylko koszty administracyjne, prawne, doradcze, reklama i można zaczynać.

 

 

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.