Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Temat: Open Data & Open API – założenia, architektura, wykorzystanie w praktyce

Data: 20.04.2015

Miejsce warsztatu: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Sala Senatu, III piętro

Godzina: 13.00 – 14.30

Podczas warsztatu studenci będą mieli okazję zapoznać się z zakresem prac i badań prowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Orange Labs, w szczególności z zagadnieniem otwartych interfejsów do platform usługowych - umożliwiających użycie zarówno funkcji (takich jak wysyłanie SMS, MMS, lokalizacja czy płatności) jak i otwartych danych  (np. danych miejskich udostępnianych przez miasto Warszawa)  – udostępnianych zainteresowanym stronom (studentom, firmom, start-up’om, itp.) w celu stworzenia nowych, innowacyjnych usług i aplikacji.
 
Przedstawiona zostanie koncepcja, realizacja oraz sposób wykorzystania Open Data i Open API w aplikacjach – wszystko zilustrowane przykładami zrealizowanych rozwiązań.

W ramach ćwiczenia praktycznego studenci będą mogli zaproponować i zaprezentować swoje własne rozwiązania w oparciu o wybrane funkcjonalności.

Zapisz się

Prowadzący:

Jarosław Legierski - Ekspert R&D w Orange Polska S.A., Centrum Badawczo-Rozwojowym, Orange Labs.

W 1998 roku ukończył Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej ze specjalnością Elektronika i Telekomunikacja, a w 2007 r. otrzymał na tym wydziale tytuł  doktora z dziedziny elektroniki. Od 1998 roku związany w branżą telekomunikacyjną. Jego zainteresowania naukowe obejmują projektowanie architektury systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, integrację systemów z domeny telekomunikacji i IT, projektowanie aplikacji i usług korzystających z Open API i Open Data, opracowywanie koncepcji nowych funkcji dostępnych poprzez API. Uczestnik wielu prac badawczych i wdrożeniowych po stronie operatora oraz w sektorze przedsiębiorstw.