Politechnika Lubelska

Temat: Ataki DDoS - Cybercrime as a Service

Data: 23.04.2015

Miejsce warsztatu: Wydział Elektrotechniki i Informatyki, sala E212

Godzina: 13.45 – 15.45

Ilość i różnorodność ataków sieciowych wzrasta bardzo szybko każdego roku. Zmienia się wektor ataków, a rozwój obszaru CaaS (Cybercrime as a Service) dodatkowo komplikuje sposoby ochrony przed nimi. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z typami ataków sieciowych, metodami zapobiegania im i sposobami ochrony. Szczególnie zaakcentowane zostaną metody stosowane w sieciach operatorów telekomunikacyjnych, na przykładzie ochrony przed atakami DDoS i Cybertarcza w sieci Orange Polska.

Udział w warsztacie kierujemy do studentów kierunków technicznych, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa i ochrony przed atakami sieciowymi. Podczas warsztatu zobaczycie, jak największe marki radzą sobie z komunikacją w nowych mediach – co to oznacza w praktyce, jakie rodzi trudności i jakie daje szanse.

Z uwagi na wymaganą podstawową wiedzę na temat transmisji w Internecie na warsztat szczególnie zapraszamy studentów informatyki lub telekomunikacji.
Zapisz się

Prowadzący:

Konrad Płachecki - w Orange Polska pracuje od 5 lat, obecnie Ekspert ds. Zabezpieczeń Systemów Teleinformatycznych. Architekt systemów sieciowych, aktualnie pełni funkcję Leader Architect w projekcie „Orange DDoS mobile protection”. Specjalizuje się projektowaniu i wdrażaniu sieciowych systemów bezpieczeństwa dla operatorów telekomunikacyjnych. Wcześniej przez 10 lat pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Lubelskiej. Prowadził wykłady i laboratoria z przedmiotów o tematyce sieci komputerowych.