Politechnika Krakowska

Temat: Cybercrime as a Service – studium przypadku.

Data: 25-03-2015

Miejsce warsztatu: Politechnika Krakowska, Budynek ‘GIL’, sala konferencyjna – I piętro   

Godzina: 10.00-12.00

Ilość i różnorodność ataków sieciowych wzrasta bardzo szybko każdego roku. Zmienia się wektor ataków, a rozwój usług CaaS (Cybercrime as a Service) dodatkowo komplikuje sposoby ochrony przed nimi. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z typami ataków sieciowych, metodami zapobiegania im i sposobami ochrony. Szczególnie zaakcentowane zostaną metody stosowane w sieciach operatorów telekomunikacyjnych, na przykładzie ochrony przed atakami DDoS i Cybertarcza w sieci Orange Polska.

Warsztat kierujemy do studentów studiów technicznych zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa
 i ochrony przed atakami sieciowymi. Z uwagi na wymaganą podstawową wiedzę na temat transmisji w Internecie na warsztat szczególnie zapraszamy studentów informatyki lub telekomunikacji.
Zapisz się

Prowadzący:

Konrad Płachecki – W Orange Polska pracuje od 5 lat. Obecnie na stanowisku Eksperta ds. Zabezpieczeń Systemów Teleinformatycznych. Architekt systemów sieciowych, obecnie pełni funkcję Leader Architect w projekcie „Orange DDoS mobile protection”. Specjalizuje się projektowaniu i wdrażaniu sieciowych systemów bezpieczeństwa dla operatorów telekomunikacyjnych. Wcześniej przez 10 lat pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Lubelskiej. Prowadził wykłady i laboratoria z przedmiotów o tematyce sieci komputerowych.