pranie chemiczne i wyposażenie pralni

Z ostatniej chwili

Jak założyć dobrze prosperującą pralnię?

Nie ma gwarancji na biznesowy sukces, ale ponoć do odważnych świat należy, więc lepiej próbować, niż nie próbować. Rynek pralniczy w naszym kraju jest już mocno nasycony, zwłaszcza dotyczy to większych miast, ale ciągle jeszcze drzemie w nim spory potencjał. Ważne, żeby nie iść utartymi schematami, mieć determinację, nowe pomysły i przede wszystkim odwagę. Pierwszym krokiem w stronę własnego pralniczego biznesu, jest dogłębne rozeznanie rynku i zrobienie profesjonalnego biznesplanu. Dobrze zrobiony biznesplan uwzględnia wszelkie aspekty skomplikowanego procesu zakładania firmy w tej branży. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie, takich firm jest dość dużo, ale warto postawić na sprawdzoną i najlepiej żeby była choć powiązana z wiodącym producentem urządzeń pralniczych.

Jeśli nie stać nas na profesjonalistów i musimy biznesplan sporządzić własnymi siłami, to trzeba pamiętać o tym, by koniecznie uwzględnić następujące sprawy:
1.Formalności administracyjne i prawne .
Na szczęście do otwarcia pralni nie potrzeba jakiś dodatkowych koncesji. Wszystkie formalności jakich trzeba dokonać, to standard dla każdej działalności gospodarczej.
Formalna droga wygląda w uproszczeniu tak
– zgłoszenie do właściwego Urzędu Miasta lub Gminy i wybór formy prowadzenia działalności- najczęściej jest to po prostu wpis do ewidencji działalności gospodarczej, ale można wybrać też inne formy takie jak spółka z oo , spółka cywilna,czy komandytowa.
– zgłoszenie do Urzędu Skarbowego wyboru formy opodatkowania, zgłoszenia VAT-owskiego i jak ktoś nie prowadził wcześniej żadnej działalności gospodarczej, to potrzebne będzie nadanie numeru identyfikacji podatkowej NIP.
2. Określenie zakresu działalności ( rodzaj pralni, jej wielkość i specyfika)
3. Analiza rynku na którym zamierzamy działać. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie konkurencji, najlepiej żeby mieć informacje nie tylko o ilości, ale przede wszystkim o jej rodzaj oraz kondycję finansową. Bardzo istotne informacje dotyczą naszego przyszłego targetu – ilość mieszkańców, ich przekrój wiekowy, zamożność, styl życia
4. Wybór lokalizacji- od tego wyboru w dużej mierze zależy powodzenie przedsięwzięcia
5. Bardzo dokładne wyliczenie kosztów inwestycji i określenie planu jej finansowania ( wkład własny, pożyczka, kredyt, franczyza, )
6. Symulacja kosztów prowadzenia pralni
7. Wybór producenta maszyn pralniczych . Zakup maszyn pralniczych to jedna z najważniejszych i najkosztowniejszych decyzji. Bez względu na to, czy decydujemy się na maszyny nowe, czy używane, lepiej skorzystać z ofert wiodących producentów, bo nie tylko z reguły oferują lepsze warunki, dłuższą gwarancję, ale też ich oferta jest szersza i bardziej bezpieczna.

O nas

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki z branży pralniczej , podstawowe usługi pralni oraz wyposażenie, które każda pralnia powinna mieć. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Wyposażenie pralni wodnej
Czyszczenie chemiczne, WET CLEANING, techniki dywanowe
Pranie wodne, czyszczenie skór, szatnie automatyczne

Świeże newsy branżowe

Pomysł na biznes? Pralnia samoobsługowa!
Czyszczenie dywanu domowymi sposobami
Pranie ubrań noworodka
© Copyright twojaperspektywa.pl All Rights Reserved.