Imagine with Orange – szukamy pomysłów na mobilne finanse

Mobilne pieniądze (Orange Money, M-Pesa, BLIK), mobilne płatności (zbliżeniowe NFC, elektroniczny portfel), cyfrowa waluta (Bitcoin), FinTech (startupy wykorzystujące oprogramowanie do świadczenia usług finansowych) - świat finansów i ubezpieczeń zmienia się bardzo szybko. Teraz możesz mieć wpływ na te zmiany zgłaszając pomysły w nowej kampanii programu Imagine with Orange.

Imagine with Orange – program, w którym Orange umożliwia dzielenie się pomysłami z ludźmi na całym świecie – wystartował z kampanią, w ramach której będziemy zbierać innowacyjne pomysły z dziedziny mobilnych finansów. Pomysły można zgłaszać za pośrednictwem platformy internetowej http://imagine.orange.com do 2 lipca 2015. Wszyscy zainteresowani mogą także komentować i głosować na pomysły nadesłane przez innych – w taki sposób społeczność ma wpływ na kształtowanie innowacji.

Czekamy na propozycje usprawnień i usług zakresu bankowości internetowej, płatności, kart kredytowych, elektronicznego portfela, transferu pieniędzy, zarządzania majątkiem, pożyczek i kredytów hipotecznych, czy ubezpieczeń. Każdy może mieć wpływ na to jak będą wyglądały finansowe usługi i aplikacje przyszłości.

finanse3

 

Imagine with Orange ma na celu włączenie społeczeństwa do współtworzenia innowacji. Zasady są proste - raz na kwartał Imagine with Orange uruchamia kampanię poświęconą innemu zagadnieniu z obszarów takich jak inteligentne miasta, e-zdrowie, rozrywka, zakupy, etc. Każdy kto chciałby podzielić się swoim pomysłem na usprawnienia lub innowacje związane z tematem kampanii może to zrobić na http://imagine.orange.com. Zgłoszone pomysły są widoczne dla wszystkich. Tysiące ludzi z różnych krajów mogą je skomentować, wzbogacić, a przede wszystkim oddać na nie swój głos.

Dzięki takiemu modelowi lokalne pomysły mogą być rozwijane na skalę globalną. To właśnie czyni platformę Imagine with Orange unikalną inicjatywą skupiającą osoby, które chcą brać udział w zmianach zachodzących wokół nich.

Osoby, których pomysły zostaną najlepiej ocenione, otrzymają nagrody - będą mogły wybrać LeBloc - bezprzewodowy projektor multimedialny albo wyjazd do Paryża na warsztaty z zespołem ds. innowacji w Orange, aby popracować nad potencjałem ich pomysłu.

Mobilne finanse to druga kampania Imagine with Orange realizowana w Polsce. 31 marca zakończyliśmy zbieranie pomysłów z obszaru inteligentnych miast. Kampania ta spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. W jej trakcie zebrano 272 pomysły, z czego ponad 40 z Polski. Zgłosiły je 133 osoby co oznacza, że średnio każdy innowator zgłosił 2 pomysły, a rekordzista aż 15 pomysłów.

Trzy pomysły, które zwyciężyły w głosowaniu vox populi zebrały w sumie 2077 głosów. Nagrodzone pomysły to:
- City365 to mobilna aplikacja oparta na mapie, która informuje o wszystkich ofertach i przecenach w mieście
- Spotkaj się z 7 osobami z okolicy, mającymi podobne zainteresowania
- Kontrola wydatków, dzięki fotografowaniu rachunków. Bez ręcznego wprowadzania danych, i bez papierów w kieszeni


Dodatkowo ze wszystkich zgłoszonych pomysłów, międzynarodowe Jury nagrodziło trzy najciekawsze. Wśród zwycięzców znalazł się również pomysł z Polski:
- nagroda w kategorii Social and green: Sport wpływający na inteligentne miasta
- nagroda w kategorii Mobility and shopping: FindThat mobilna aplikacja, pozwalająca znaleźć produkt, który chcemy kupić, który wcześniej został sfotografowany
- nagroda w kategorii Public services and infrastructure: Pomoc osobom niewidomym na stacjach metra z wykorzystaniem beaconów - pomysł z Polski


Więcej nt. Imagine with Orange można dowiedzieć się na stronie http://imagine.orange.com/pl/cms/about